Popis objektu

Náš rekreační objekt se nachází v krásném a atraktivním prostředí Mariánské hory, součásti obce Albrechtice v Jizerských horách. Celá oblast je pohodlně dostupná a například autem z Prahy jste u nás za necelou hodinu a půl. V nejbližším okolí je množství značených turistických tras pro romantické výlety za krásnou přírodou a výhledy do okolí. V nedalekém Jablonci nad Nisou (12 km) nebo Liberci (20 km) zase najdete řadu nabídek využití volného času pro celou rodinu.

Ubytování nabízíme pro 10 osob ve 2 třílůžkových a 1 čtyřlůžkovém pokoji. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, postele se zdravotními matracemi a nočními stolky, skříně, konferenční stolek a dvě pohodlná křesla. Třílůžkové pokoje mají zděný sprchový kout, čtyřlůžkový pokoj má samostatnou koupelnu i s vanou. Kromě toho je v přízemí ještě jedno samostatné WC a koupelna se sprchovým koutem.

V přízemí je také společenská místnost s multifunkční smart TV, satelitem a kuchyňka vybavená indukční varnou deskou, ledničkou s mrazícím boxem, myčkou, mikrovlnnou troubou, kávovarem na kapsle Nespresso, topinkovačem a rychlovarnou konvicí. Součástí objektu je i velká zahrada se zapuštěným bazénem 3 x 5 m a možností venkovního posezení na terase se zahradním nábytkem, slunečníky a přenosným elektrickým grilem. K dispozici je také bezplatné WiFi připojení a parkování pro 2-3 auta.

Topení v objektu zajišťují elektrické přímotopy a teplou vodu bojlery na noční proud. V celém objektu je přísný zákaz kouření a používání otevřeného ohně!!!

Nejbližší autobusová zastávka je v obci Albrechtice (1 km), vlaková zastávka v Jiřetíně pod Bukovou (2 km). Do nejbližšího obchodu s potravinami je to 1,5 km a větší nákupní střediska jsou potom v 6 km vzdáleném Tanvaldu. Přímo v obci je také několik restaurací a penzionů s možností občerstvení.

Celá oblast je ideální pro letní i zimní rekreaci. Součástí obce je známé středisko Tanvaldský Špičák s umělým zasněžováním, večerním lyžováním, několika lanovkami a bikeparkem. V těsné blízkosti objektu prochází cesta, která návštěvníky zavede až na Jizerskou magistrálu. Ta je celou zimu udržována pro běžkaře a v létě je hojně využívána pro cykloturistiku. Pohodlně dostupná (20 km) jsou i střediska v Bedřichově, Harrachově a sousedních polských Jakuszycích. K dalším místům v okolí, která stojí za návštěvu, patří především nejvýše položená obec v ČR Jizerka s rozsáhlými rašeliništi a možností nerušeného pozorování hvězdné oblohy bez světelného smogu, známá Protržená přehrada na Bílé Desná, rozhledny Štěpánka, Královka nebo Barborka, přehradní nádrž Josefův Důl nebo muzeum Járy Cimrmana v Příchovicích. V nedalekém Jablonci nad Nisou (12 km) můžete navštívit třeba známé Muzeum skla a bižuterie nebo velký sportovní areál Břízky s možností celoročních sportovních aktivit (tenis, badminton, squash, stolní tenis a posilovna), saunou, whirpool bazénem, restaurací a blízkou přehradou. Další velké město Liberec (20 km) nabízí například známou zoologickou nebo botanickou zahradu, aquapark BABYLON nebo science centrum iQ LANDIA. Můžete si zde udělat i výlet k jedné z nejkrásnějších staveb České republiky, vysílači Ještěd.